O nas

Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO działa przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu od października 2003 r.

Jesteśmy organizatorem Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Rachunkowość Warta Poznania. W roku akademickim 2015/2016 odbyła się już VI edycja.

Ponadto wraz z Krajową Izbą Biegłych Rewidentów w Poznaniu współorganizujemy Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Zawodową.

W ramach współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Rachunkowości SIGMA w Łodzi utworzone zostało wydarzenie: Ogólnopolski Obóz Kół Naukowych Rachunkowości, na które zapraszamy koła naukowe z całej Polski. W 2016 r. będzie to II edycja.

Pamiętając również o działalności w ramach naszego Uniwersytetu organizujemy Poznań Accounting Days. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu mają okazję uczestniczyć w licznych warsztatach i wykładach otwartych. Do dotychczasowych partnerów wydarzenia należą: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Deloitte, McKinsey, Grant Thornton, Roedl & Partner, ACCA, Lorenz, Premium Audyt oraz ABC Akademia.

SKNR KONTO koncentruje się na rozwijaniu umiejętności zdobytych przez naszych członków na studiach z szeroko pojętej dziedziny rachunkowości oraz umożliwieniu studentom kontaktu z praktykami biznesu. Cele te osiągamy poprzez uczestnictwo w konkursach i konferencjach organizowanych w całej Polsce, podczas których nasi członkowie odnoszą liczne sukcesy.

Prężnie działamy na skalę ogólnopolską i utrzymujemy stały kontakt z około dwudziestoma kołami naukowymi z innych miast, które zajmują się podobnym obszarem naukowym.

Zarząd SKNR „KONTO

Klaudia Kąkol – Prezes
Piotr Chmura – Wiceprezes ds. Marketingu
Agnieszka Brzózka – Wiceprezes ds. Merytorycznych